Mobil Evler

Daha önce mobil ev kavramını duymuş muydunuz? Mobil evler prefabrik ev olarak da bilinen modüler ev türlerinden biridir ve taşınabilir ev olarak da tanımlanabilir. Son yıllarda ülkemizde de oldukça yaygınlaşan prefabrik evler, önceden atölyelerde imal edilmiş yapılara verilen isimdir. Atölyelerde önceden imal edilen ve daha sonra da arzu edilen arsalara monte edilen prefabrik evlerden farklı olarak, mobil evler altyapı gerektirmezler, çünkü bir yerden başka bir yere taşınabilir şekilde imal edilirler.

Mobil evler altyapı gerektirmediklerinden dolayı inşaat izni de gerektirmezler, bu nedenle de inşaat izni olmayan arsalar üzerinde yerleştirilebilirler. Mobil evlerin arsadaki zemine gömülmemesi, tamamının toprak üzerinde kalması gerekmektedir.

Mobil ev normal bir binaya göre daha farklı donanımlar da hazırlanan, daha küçük metrekareye sahip olan ve istenildiği zaman taşınabilen evlere verilen isimdir. Tek bir yere sabit kalmazlar kurulurken buna göre tasarlanır ve evin sahipleri dilediği zaman yük aracı ile dilediği yere evini taşıyabilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar her geçen gün pratik çözümler üretiyor ve mobil ev de bunun bir parçası.

 Sürekli tayini çıkan memurlar için, sık sık uzağa tatile çıkan aileler için ve arasında kat mülkiyeti olmayıp ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için oldukça avantajlı Bir durumdur.

Mobil ev eskiden yurtdışında ve sahil kasabalarında yaygındır fakat son zamanlarda Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı. Türkiye’de mobil ev kurulacak pek çok alan bulunuyor ve en çok dağ bayır alanlarda ve sahil kesimlerinde tercih ediliyor. Siz de ikamet ettiğiniz şehirde bulunan güvenilir bir firmaya hayalinizdeki mobil evi yaptırabilirsiniz.
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis